A Műhely-Klub a Menedékház Alapítvány kísérleti programja, mely egy nonprofit kerékpárműhely keretein belül folytat csoportos és egyéni szociális munkát. Szakmai tevékenységünket a fennálló lehetőségekhez mérten, a felmerülő igényekhez alkalmazkodva, a legnagyobb hatékonyság elérését kitűzve folyamatosan alakítottuk.
A 2010-ben hajléktalanokkal megkezdett munkát, egy év után a gyermekvédelemben élő gyerekekkel folytattuk. Mára kizárólag halmozottan hátrányos helyzetű fiatalokkal foglalkozunk. Műhelyünk és közösségi terünk a gyermekvédelmi szempontból leginkább veszélyeztetett fiataloknak ad lehetőséget arra, hogy kiszakadhassanak a mindennapok nyomasztása alól és újabb lehetőségeket fedezzenek fel magukban.
A projekt költségeit 100%-ban külföldi támogatásból fedezzük. A projekt minden kollégája hivatásként tekint a munkájára.Technikai hátterünket, bringákat, sporteszközöket, játékokat Ti adományoztátok.
A közösség építésén túl, igyekszünk a lehető legnagyobb személyes figyelmet is megadni a srácoknak. A csoportos foglalkozások mellett megfér a személyes esetkezelés és mentorálás is.
Kerékpárműhelyünk háttérbázisa annak, hogy a sport általi pozitív feszültséglevezetési modellt, és értékrendet tudjunk tanítani a fiúknak. Nem csak biciklikkel, gördeszkával és egyéb sporteszközzel látjuk el, hanem rendszeres sportélmény programokba vonjuk be őket.
Az évek alatt egy olyan bensőséges, bizalmi légkört és összetartó közösséget sikerült építenünk, ahol a srácok meg tudnak nyílni és képesek őszintén beszélni a problémáikról. A valódi munka ezen a ponton kezdődik el.
Tudd, hogy vagyunk és vidd hírünk. Így segítesz támogatókra találni.
Szívesen látunk mindenféle sporteszközt, kiegészítőt, alkatrészt, sport ruházatot, szabadtéri játékot, X-box játékot, csokit, vitamint.
Adományaidat leadhatod a Menedékház Alapítvány bármelyik intézményében, vagy a Mozaik Adományboltokban a Műhely-Klub részére.
Támogatásod az alábbiakra használjuk:
Élményprogramokra, belépőkre, nevezési díjakra, mozijegyre. Sporteszközökre vagy azok felújítására, alkatrészekre, kiegészítőkre. A programok alatt a gyerekek élelmezésére.


Programoktól és élményektől gazdag nyarat hagytunk magunk mögött. Versenyeztünk a Tisza-tó körül, bringás túra/tábor keretein belül körbe tekertük a Balatont illetve a Velencei-tavat többször is. Mondhatjuk úgy is,hogy ez utóbbi volt idén a törzshelyünk. Ide jártunk a legtöbbet strandolni is, de azért többet töltöttünk nyeregben mint henyéléssel.
Végig tekertük a Dunakanyart mindkét oldalon. Hosszú túrákat tettünk a Budai- és Visegrádi-hegységben. A legtöbbet emlegetett program viszont egyértelműen Sziget Fesztivál volt, ahol 3 napon keresztül külön standot is üzemeltettünk a Civil Szigeten.
A célunk az volt, hogy a Műhely Klub keretében bevont srácoknak életre szóló,emlékezetes és pozitív élményeket tudjunk adni, amiket magukkal vihetnek és év közben, a sok kihívás során táplálkozhatnak belőlük.
Úgy hisszük, ez sikerült.
Köszönet mindenkinek, aki támogatta munkánkat és részt vállalt abból, hogy ezek a színes programok létrejöhessenek, de leginkább a Lindenleaf Charitable Trust-nak.


Miután a Menedékház Alapítvány lakóinak a többsége – főleg a lábadozóban és idős részlegen élők – nem tudott volna elmenni szavazni, és gyakorolni állampolgári jogait, így mozgó urnát kértünk az intézménybe.
Lakóink lelkesedése, még minket is meglepett; volt olyan időszak mikor ténylegesen is sorokban álltak a rögtönzött szavazófülkék előtt. Számunkra ez nagy öröm, hisz a Menedékház Alapítvány egyik küldetése, hogy az intézményben élők jogai ne sérüljenek, és ők is érezhessék, hogy fontos és számít a véleményük.
Ha lehetőségeink engedik, akkor a szabadban vagyunk. Bringázunk, gördeszkázunk, rollerezünk, görkorizunk, kirándulunk, úszunk, futunk, falra mászunk, focizunk, szánkózunk. A műhelyben szerelünk, csocsózunk, kondizunk, csépeljük a bokszzsákot, nyomjuk az X-boxot, filmet nézünk és zenét hallgatunk. Mindezt szabadon és önfeledten.