A Menedékház Alapítvány Családok Átmeneti Otthonában folyó szakmai tevékenység célja, hogy az ideiglenesen lakhatási gondokkal küzdő családok számára lehetőséget biztosítson arra, hogy a család együtt marhasson és együtt, közösen győzze le a problémákat. Az intézmény dolgozói igyekeznek a teljes eszközrendszerük kihasználásával és a szociális munka eszközeivel segíteni a családot önállóságuk megtartásában vagy annak visszaállításában.
Intézményünk az ország egész területéről fogadja az átmenetileg fedél nélkül maradt, hátrányos helyzetű családokat, egyedülálló szülőket, várandós és bántalmazott anyákat.
Célunk, hogy az intézménybe bekerülő családok erőforrásait olyan mértékben megerősítsük, hogy az intézményi megállapodásban foglalt határidő letelte (1-1,5 év) után intézményes kereteken kívül is tudjanak önállóan, vagy minimális segítséggel boldogulni. A szakmai munka során kiemelt figyelemmel kezeljük a keresőképes családtagok munkaerő piacra való visszatérésének, munkajövedelem megszerzésének segítését és fokozott figyelmet fordítunk a hospitalizálódás elkerülésének, illetve a gyermekvédelmi ellátás rendszeréből való kikerülésnek a segítésére.
Az intézmény közhasznú besorolású, közfeladatot lát el, a működés mikéntje és a nyújtott szolgáltatások nyilvánosak. Amennyiben szeretné jobban megismerné munkánkat, vagy bármilyen kérdése merülne fel velünk kapcsolatban, akkor keressen minket bizalommal, akár e-mailen, akár telefonon, akár pedig előzetes időpont egyeztetés után személyesen is.
A rászorulóvá vált családok a területileg illetékes (lakcím szerinti) gyermekjóléti szolgálaton keresztül nyújthatják be a jelentkezésük az intézménybe, akár postai, akár e-mailes úton, az itt letölthető jelentkezési lap elküldésével. A jelentkezésről és az intézmény működéséről, házirendjéről bővebb információkat ebben a tájékoztatóban olvashatnak.
Bentlakásos gyermekjóléti intézményként kiemelt feladatnak tekintjük a gyermekek fejlődését, látókörük szélesítését segítő szabadidős és egyéb programok szervezését. Az munkatársai (szociális munkások, gyógypedagógus, gyermekgondozók) hétköznapok délutánonként és hétvégente foglalkozásokat tartanak a gyermekeknek, a feladatokat életkorukhoz és érdeklődésükhöz igazítva. Ezek mellett kézműves és sportfoglalkozásokkal várjuk az iskolából, óvodából hazaérkező gyermekeket. Az intézmény munkatársai a gyermekek hasznos és sokszínű kikapcsolódása érdekében a családoknak ingyenes kirándulásokat, múzeum- és színházlátogatásokat, közös mozizást, táborokat, városnézést szerveznek.
Az intézményben lakó gyermekek, valamely munkatárs vezetésével minden nagyobb ünnep alkalmával műsort állítanak össze, melyet az intézményi ünnepségeken, közösen adnak elő. A közös programok az idő hasznos eltöltése mellett az intézményben élők közösségé szervezését is segíti, mivel úgy hisszük, hogy közösen könnyebb kikecmeregni ebből a létállapotból, mint magunkra hagyottan.
Alapelvünk, hogy munkánkat és stratégiánkat az itt élők bevonásával és az ő döntéseik tiszteltben tartásával végezzük. Az a víziónk, hogy a segítő folyamat csak akkor lehet hatékony és tartós, ha annak minden lépésében tevékenyen vesznek részt az érintett lakók is.


E-mail: pinter@menedekhaz.hu
Mobil: +36 70 629 3044
----------------------------------
Betti vagyok, 4 éve dolgozom az alapítványnál. Az elmúlt években családgondozóként
tevékenykedtem, 2020 decembere óta pedig a CSAO I-II. intézményvezetője vagyok. A családok
átmeneti otthonában folyó munka a szívügyemmé vált, és szeretném, ha a velünk kapcsolatba kerülő
szülők és gyermekeik megsegítését a lehető leghatékonyabban és szakmailag felkészülten tudnánk
végezni. Az intézmény falai között zajló munka mellett legalább olyan fontosnak tartom a külső
kapcsolataink ápolását, a gyermekvédelmi jelzőrendszeren belül elfoglalt helyünk, és a családjaink
életében jelen lévő szakemberekkel való együttműködésünk folyamatos építését és előmozdítását is.
Ha feltöltődésre van szükségem a munkában, a gyermekekkel való játék és közös nevetés mindig
energiát ad a nap folytatásához, és szerencsére ebből sosem szenvedünk itt hiányt.


E-mail: ferenczy.katalin@menedekhaz.hu
Mobil: + 06 70 327 04 50
------------------------------
Úgy gondolom, hogy családok átmeneti otthonában dolgozni a szociális munka egyik legnagyobb kihívása. Itt rendkívül szoros kapcsolatban vagyunk a klienseinkkel, ezáltal feladataink sokszínűek és összetettek. Az egyedi esetmunka mellett közösségi és csoportmunkát is végzünk. Legfontosabb feladatomnak tekintem ezt profi módon összehangolni, úgy, hogy lakóink minél kevesebb veszteséget szenvedjenek el a szegregáció, a kirekesztés miatt, és hogy kiutat találjanak jelenlegi helyzetükből
